Визволення Луцька: героїчні дні 1944

Друге лютого – день визволення Луцька від нацистських загарбників. З цієї нагоди у Луцькій центральній бібліотеці для дорослих відбувся історичний екскурс «Визволення Луцька: героїчні дні 1944». Бібліотекарка Ірина Власюк зробила екскурс у героїчне минуле борців проти нацизму та розповіли про деталі наступальної операції.

78 років тому наше рідне місто було звільнене від фашистських загарбників. Цей безсмертний подвиг здійснили під час Рівненсько-Луцької наступальної операції. У визволенні брало участь з’єднання 1-го кавалерійського корпусу під командуванням генерал-лейтенанта В. Баранова та 2-га гвардійська кавалерійська дивізія генерал-майора Х.Мамсурова, котрі просувались у напрямку Теремно – Підгайці. Також, 7-ма гвардійська кавалерійська дивізія полковника І.Васильєва вела наступ на місто з півночі. 2 лютого 1944 року місто Луцьк було звільнене від німецько-фашистських загарбників. Імена героїв цієї операції викарбувані на гранітних плитах величного меморіалу Вічної слави, що в центрі міста Луцька.

Ця дата завжди буде для нас днем молитовної пам’яті про мільйони загиблих, які стали жертвами однієї з найжахливіших війн людства. Вони завоювали кожному з нас право на життя дуже дорогою ціною. Подвиг їхній – безсмертний, пам’ять про них – нетлінна, наша вдячність – безмежна.