Про нас

Комунальний заклад
“Луцька міська централізована бібліотечна система”

Луцька міська централізована бібліотечна система, як інформаційна, просвітницька та культурна структура, створена на базі міських публічних бібліотек в 1978 році. З січня 2010 року – комунальний заклад міста.

В структурі закладу – 25 публічних бібліотек: центральна бібліотека для дорослих, центральна бібліотека для дітей, 8 міських бібліотек-філій для дорослих та 2 бібліотеки-філії для дітей. В 2019-2020 роках, у зв’язку з розширенням територіальних меж Луцької міської територіальної громади, приєднано 12 сільських бібліотек-філій та одну бібліотеку селища міського типу.

Бібліотеки Луцької міської централізованої бібліотечної системи знаходяться в епіцентрі культурного та інформаційного простору міста, їхня діяльність спрямована на забезпечення високої якості обслуговування об’єднаної громади і максимально повного задоволення запиту користувачів.

Протягом останніх років реалізовано проєкт «Бібліотека-студія ДіМ» на базі центральної бібліотеки для дітей по створенню нової моделі функціонування бібліотеки з відкритим простором. Успішно трансформовано бібліотеку-філію № 2 для дітей у сучасний простір сімейного дозвілля. Популярністю у містян користується коворкінг-центр «Book-центр» у бібліотеці-філії № 6 для дорослих.

Бібліотечний фонд системи станом на 01 січня 2024 року нараховує 365 175 примірників, з яких 291 998 – книги, 72 872 – періодичні видання. Структурні підрозділи обслуговують понад 43 тисячі жителів міської територіальної громади.

Працює автоматизована програма «УФД/Бібліотека. Версія 3» по створенню єдиної бази даних бібліотечних ресурсів бібліотек системи.

12 бібліотек-філій увійшли до мережі бібліотек-хабів, що надають послуги з цифрової грамотності (в рамках реалізації Національного проєкту «Дія. Освіта»).

До послуг користувачів – доступ до інтернет-ресурсів, комфортні умови для навчання, роботи чи дозвілля.

Клуби та об’єднання за інтересами – одна із найбільш вдалих форм диференційованої роботи з користувачами. У бібліотеках системи постійно діє 16 клубів за інтересами.

У жителів громади користуються популярністю проєкти «Бібліотека – це модно», «Бібліотека – територія дитинства», «Літературні відкриття», «Мій маленький театр» та інші.

Централізована бібліотечна система займає вагоме місце в культурно-мистецькому комплексі міста, бере участь в реалізації програми Ради Європи «Інтеркультурні міста».

Чекаємо вас щоденно у мережі наших бібліотек!
Хочемо провести дозвілля разом з вами!

Директор – Марія Ростиславівна Назаревич
тел.:   (0332) 253 647
e-mail: cbsnazarevich@gmail.com