Відзначення Всеукраїнського дня бібліотек у Луцькій громаді

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек у книгозбірнях КЗ «Луцька міська централізована бібліотечна система» відбувся БІБЛІОMarafon «Читаємо – перемагаємо!», в рамках якого проведено різноманітні заходи, присвячені книзі та читанню.

У центральній бібліотеці для дітей відбувся круглий стіл «Читаємо – перемагаємо!» за участі голови Луцької міської ради Ігоря Поліщука, директора департаменту культури Луцької міської ради Тетяни Гнатів, директора Волинської обласної бібліотеки для юнацтва Алли Єфремової та заступника директора Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки – Євгенії Євтушок. З вітаннями та словами вдячності за співпрацю з бібліотечними закладами системи звернулися до присутніх Ольга Ляснюк – голова Волинської обласної організації Національної спілки письменників України та Надія Гуменюк – письменниця, поетеса та лауреат літературної премії імені Лесі Українки.

До Луцької центральної бібліотеки для дорослих завітали учні 4-Б класу ЗЗСО №17 на бібліогостини «Книжковий дім відкритий всім». Для дітей провели екскурсію бібліотекою, літературні вікторини, конкурси та розваги, розповіли про книги та їх походження. Особливо захоплюючим і пізнавальним був МультиКвест в рамках проєкту «СпівДія заради Дітей», який реалізується командою благодійного фонду «СпівДія» за підтримки Дитячого фонду ООН (UNICEF Ukraine) та Міністерства молоді та спорту України. Бібліотечні гостини «Перший крок у світ книжок» пройшли у бібліотеці-філії № 3 для дітей. Разом із цікавими книгами нові читачі отримували подарунки. На бібліогостину «Vivat, бібліотеко!» завітали у бібліотеку-філію с. Прилуцьке давні пошановувачі книги та художнього слова. Присутні читали улюблені вірші українських поетів, гуморески, ділилися враженнями від прочитаних книг. Особливим гостем заходу став місцевий краєзнавець Кирилюк Олексій Сергійович, який презентував свою нову книгу «Історія церкви Івана Хрестителя с. Прилуцьке».

У луцькій бібліотеці-філії № 11 для дорослих пройшов День відкритих дверей «Бібліотека – територія знань і гарного настрою». Озерцівська книгозбірня запросила активних читачів на бібліотечний вікенд «Бібліотека запрошує на побачення», де присутні ділилися враженнями про улюблені книги, пригадували своє перше знайомство з бібліотекою і першу прочитану книгу.

Літературна година «Бібліотека – для душі аптека» відбулася у бібліотеці-філії с. Липляни. Присутні на заході читали вірші, малювали, згадували прислів’я про книгу та бібліотеку, відгадували загадки та давали відповіді на запитання тематичної вікторини.

Бібліоквест «Бібліотека – аптека для душі» проведено у бібліотеці-філії с. Жидичин. Участь у заході брали шестикласники Жидичинського ліцею: розгадували кросворди, виконували різні завдання, вели пошук ключових слів за допомогою каталогу та довідкових видань. До бібліотеки-філії № 11 для дорослих завітали діти на ігрову годину «Літературний каламбур». Користувачі ознайомились з творами українських дитячих письменників, прослухали літературні каламбури. У бібліотеці-філії № 3 для дорослих організували гру-подорож «Книжковий дім відкритий всім». Бібліорозваги «Грай, рухайся, читай» відбулися у Луцькій центральній міській бібліотеці для дорослих.

У бібліотеці-філії села Княгининок відбулася акція «Відчуй себе бібліотекарем». Акція «Розкажи віршик – отримай кульку» відбулася у бібліотеці-філії № 2 для дітей. Кожен маленький читач отримав жовту чи синю кульку за декламування свого улюбленого вірша.

У центральній бібліотеці для дорослих для любителів книг пройшов майстер-клас «Патріотична закладка». На заході були присутні лучани та їх однолітки з міста Харкова, Херсона, Миколаєва. Захід організовано в рамках реалізації грантового проєкту «Культура має значення», який фінансується за підтримки House of Europe та Європейського Союзу.

До Всеукраїнського дня бібліотек в бібліотеці-філії с. Прилуцьке пройшла презентація дитячих малюнків «Бібліотека очима дітей».

Віртуальну екскурсію «Сучасний бібліосвіт» підготувала бібліотека-філія № 4 для дорослих (https://bit.ly/3rhx2Pa).