Відзначення Дня української писемності та мови у бібліотеках Луцької громади

З нагоди відзначення Дня української писемності та мови у бібліотеках Луцької громади проведено ряд заходів.

Так, у бібліотеці-філії № 10 для дорослих відбулася літературна зустріч «Душа нації б’ється у слові» із молодими поетами, волонтерами Любавою Казмірчук, Ксенею Вдячною та учнями 8-В класу ЛНВК № 7. Літературно-мистецький урок «Знаємо! Пишаємось! Говоримо рідною мовою миру!» провели бібліотекарі центральної бібліотеки для дітей для учнів 3-В класу Луцького ліцею № 9. Бібліотека-філія № 5 для дорослих організувала літературну експедицію «Мови чисте джерело» для учнів 4-го класу ЛНВК ЗОШ I-III ступенів № 22-ліцею. Проведена година спілкування «Плекаймо мову нашу українську» з учнями 6-7 класів ЗЗСО № 32 (бібліотека-філія с. Забороль), мовознавча година «Не хочу розмовляти однією мовою з окупантами» (бібліотека-філія с. Дачне).

У бібліотеці-філії № 2 для дітей пройшла мовна круговерть «Метаграми – загадки із словами» за книгами Ігоря Січовика «Мовограй» та Лесі Мовчун «Мовна лікарня». Організовано мовну вікторину «Як не знаєш – розпитай, коли мудрий – відгадай» (бібліотека-філія с. Прилуцьке), літературну вікторину «Чи правильно ми говоримо?» (бібліотека-філія № 11 для дорослих), мовні забави «Грамоти вчиться – завжди знадобиться» (бібліотека-філія с. Кульчин).

У бібліотеці-філії № 3 для дорослих показали лялькову виставу за мотивами казки Віталія Клімчука «Рукавичка невеличка» про чистоту української мови, а також переглянули та обговорили відеофільм «Говори Волині».

У приміщенні бібліотеки-філії № 6 для дорослих відбулося відкриття тихого книжкового аукціону «Читаємо-перемагаємо» для залучення коштів на потреби Збройних Сил України.

Флешмоб «Я люблю українську мову» проведено центральною бібліотекою для дорослих (https://cutt.ly/BMrcGh4).