У бібліотеках Луцької громади відзначили 209-у річницю від дня народження Тараса Шевченка
З нагоди відзначення 209-ї річниці від дня народження українського письменника і художника Тараса Григоровича Шевченка у бібліотеках Луцької міської територіальної громади проведено цикл культурно-мистецьких заходів.
Так, літературно-музична композиція «Твоїх поезій спів величний вінчає слава вікова» пройшла у бібліотеці-філії № 5 для дорослих, де виступив аматорський колектив «Надія» (керівник Надія Квашук) із піснями на вірші Тараса Шевченка. Присутні мали нагоду почути виступи Наталії Вітовської, Миколи Іщука, Галини Бондар та Степана Рибчинчука. У бібліотеці-філії № 3 для дорослих відбулася літературно-поетична година «Великий син великого народу», учасники якої переглянули біографічний фільм «Сон», взяли участь у поетичному перегуці «Декламуємо Шевченка», дізналися маловідомі факти з життя Кобзаря. Літературна година «Тарасові слова, як правда жива» пройшла у бібліотеці-філії № 3 для дітей. На читацьке рандеву «Пророк єднання та свободи» зібралися активні користувачі бібліотеки-філії с. Княгининок та спеціальні гості – народний аматорський фольк-гурт «Берегиня».
У центральній бібліотеці для дітей відбувався цикл літературних розмов «Дещо невідоме про Тараса Шевченка», слухачами якого стали більше 150 студентів Волинського обласного ліцею з посиленою військовою підготовкою імені Героїв Небесної Сотні.
Цикл шевченківських днів з учнями Луцького ліцею № 15 організували у бібліотеці-філії № 4 для дорослих, учасники якого декламували поезії Тараса Шевченка, переглядали та обговорювали відеофільм «Маленьким дітям про великого Тараса», мультфільми за мотивами віршів поета. В рамках циклу проведено інтегрований урок «Стежками Шевченкового слова».
Бібліотека-філія с. Кульчин спільно із школою підготували поетичний вернісаж «Слухайте голос безсмертного Тараса» для учнів молодших класів.
Шевченкові слуханки «Ну що б, здавалося, слова…» провели у бібліотеці-філії № 2 для дітей.
Користувачі бібліотек взяли участь у Шевченківських онлайн-читаннях: «Поетичний меседж поколінь» (https://bit.ly/3ZUKuYB) (центральна бібліотека для дорослих), «Поет живе в серцях свого народу» (https://bit.ly/3ylCaFH) (бібліотека-філія № 7 для дорослих), поетичних годинах «Читаємо Шевченка» (https://bit.ly/41YWvhl) (бібліотека-філія с. Прилуцьке), «Візьму у руки я Кобзар» (https://bit.ly/3ypMVql) (бібліотека-філія № 11 для дорослих).
Підготовлено відеопрезентацію «Монументи Тарасові Шевченку» (https://bit.ly/3ThkDrX) (центральна бібліотека для дорослих), літературний відеопортрет «Тарас Шевченко – геній пензля та пера» (https://bit.ly/3ZzI6a2) (бібліотека-філія с. Жидичин).
Оформлені книжкові виставки «Зламана доля, та нескорена воля» (бібліотека-філія № 9 для дорослих), «Вдивляється Тарас у душу України» (бібліотека-філія с. Прилуцьке), «І оживає Кобзареве слово…» (бібліотека-філія № 4 для дорослих), «Кобзареве слово» (бібліотека-філія № 3 для дітей), «Шевченкове слово у віках не старіє» (бібліотека-філія № 11 для дорослих), «Мистецькі обрії Тараса Григоровича Шевченка» (бібліотека-філія с. Княгининок), виставка дитячих малюнків «Тарас Шевченко в моєму серці» (бібліотека-філія № 5 для дорослих).
У соціальній мережі «Фейсбук» тематичні заходи публікувалися під хештегом #Нас_єднає_Шевченкове_слово.