Проведено заходи до Дня Героїв Небесної Сотні у бібліотеках

З метою вшанування подвигу учасників Революції гідності, увічнення громадянської і національної відданості, сили духу і стійкості громадян та з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні у бібліотеках Луцької міської територіальної громади проведено ряд заходів.

У бібліотеці-філії № 5 для дорослих відбулася година пам’яті «Тернисті шляхи мужності та слави» для учнівської молоді Луцького центру професійно-технічної освіти. Спілкувалися на теми мужності українців, честі і гідності нації, захисту ідеалів демократії, відстоюванні прав і свободи людини; звучала поезія від вихованців літературно-музичної студії «Зорі над Стиром» Лукії Василевської та Наталії Бугай. Доповненням заходу став перегляд документального фільму «Уклін вам, герої Небесної Сотні».

Вечір-пам’ять «Вам шана і слава, і вічна любов, Герої Небесної Сотні» був організований у бібліотеці-філії № 3 для дорослих. На заході звучала поезія у виконанні авторів збірки «Обпалені надії» – відомих на Волині поетів Павла Покотила, Лукії Василевської, Наталі Бугай, Марії Пишук. Звучали пісні, написані Наталією Бугай у співавторстві з талановитою композиторкою Галиною Васіною.

Про події Майдану говорили з ліцеїстами Комунального закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 28 Луцької міської ради» у бібліотеці-філії № 10 для дорослих. Запрошена на захід учасниця Майдану – волонтерка Ольга Балицька – розповіла, зокрема, про атмосферу, яка панувала на Майдані: патріотизм, згуртованість, взаємодопомога, героїзм, об’єднання жителів Сходу і Заходу, якого країна не знала раніше.

До центральної бібліотеки для дітей на урок мужності «Революція. Зима. 2014 рік» запросили учнів Комунального закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 28 Луцької міської ради». Учасникам розповіли про події, які відбулися у лютому 2014 року, показали відеоролики про героїчні моменти на Майдані Незалежності.

Година-спогад «Ангели Майдану» спільно з Центром культури «Княгининок» відбулася у бібліотеці-філії с. Княгининок, на яку були запрошені учні 10 та 11 класів Княгининівського лінгвістичного ліцею.

Годину історичної правди «Небесну Сотню зорі освітили…» провели у бібліотеці-філії № 9 для дорослих (https://bit.ly/3EeiaIc).

У бібліотеках облаштували тематичні книжкові виставки: «Небесна сотня. Янголи, які стали героями» (бібліотека-філія № 7 для дорослих), «Вони з Небесної Сотні» (бібліотека-філія № 11 для дорослих), «Вшануй хвилиною мовчання, Вкраїно, тих, що полягли» (бібліотека-філія № 3 для дітей) «Небесна Сотня воїнів Майдану» (бібліотека-філія с. Жидичин), «Чисті душі, що злетіли в небо» (бібліотека-філія с. Кульчин). Співробітники Луцького відділу пробації та відділів пробації № 2, 6 та 12 Донеччини з користувачами центральної бібліотеки для дорослих долучилися до Всесвітньої тихої акції «Ангели пам’яті» (фото у мережі «Фейсбук» опубліковані під хештегом #ангелипамяті) із вшанування Героїв Небесної Сотні, а також читачі центральної бібліотеки для дітей, бібліотек-філій № 6, 10, 11 для дорослих, сіл Княгининок, Шепель.