Бібліотеки Луцької територіальної громади приєдналися до відзначення 26-ї річниці Конституції України

28 червня в Україні відзначають День Конституції – основного державного документа, який фіксує головні юридичні та політичні аспекти відносин між державою та суспільством. Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України у світі.

Так, у бібліотеці-філії № 3 для дорослих відбувся захід-інфомікс «Конституція – оберіг нашої державності», під час якого присутні обговорювали історію та важливі актуальні положення основного Закону держави, який має найвищу юридичну силу. Також учасники заходу переглянули відеофільми про Пилипа Орлика, історію Конституції та 10 найважливіших її прав, ознайомилися із матеріалами тематичної книжкової виставки. На завершення заходу з патріотичною програмою виступив гурт «Теремнівчани» з однойменного міського будинку культури.

Працівники бібліотеки-філії № 3 для дітей провели правову годину «Нехай панує на землі закон, добро і справедливість», де наголосили присутнім про особливе відзначення 26-тиріччя з дня ухвалення Конституції України в умовах воєнного стану, коли ворог відбирає у нас та наших дітей право на життя, освіту, свободу, право вирости українцями.

Для дітей мікрорайону та вимушено переселених осіб у бібліотеці-філії № 11 для дорослих провели бібліопікнік «Конституція для всіх – і дорослих, і малих», де учасники змогли проявити ерудицію під час правової вікторини, конкурсу «Мої права та обов’язки», мали змогу ознайомитися з літературою про Україну та переглянути тематичні мультфільми.

Поетичний флешмоб «Від роду до народу слався, Україно!» відбувся у Луцькій центральній бібліотеці для дорослих, під час якого діти читали вірш «Я – українець. Є у мене право…», а також ознайомилися із сучасним виглядом Конституції України та з першою Конституцією Пилипа Орлика, дізналися історію та цікаві факти про Конституцію України. До уваги користувачів бібліотеки підготовлено книжкову виставку «Ми – українці, єдиний народ».

Майстер-клас «З Україною в серці» відбувся у бібліотеці-філії смт Рокині, на якому діти виготовили листівки для військових, які знаходяться в госпіталях на лікуванні, а також патріотичні браслети для захисників з територіальної оборони.

У бібліотеці-філії № 10 для дорослих проведено вікторину «Що ти знаєш про Конституцію України?».

Віртуальний журнал «Конституція – фундамент суверенітету» підготували та презентували у бібліотечних інтернет-спільнотах працівники бібліотеки-філії № 4 для дорослих.

У бібліотеці-філії с. Шепель діти зібралися переглянути відеоекскурс «Вимір історії часу», де дізналися історію створення основного Закону держави та намалювали патріотичні малюнки.