БІБЛІОТЕКИ АКТИВНО ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ПРОЕКТУ “ДІЯ.ЦИФРОВА ОСВІТА”

Бібліотеки комунального закладу «Луцька міська централізована бібліотечна система» активно долучилися до проекту «Дія. Цифрова освіта», який націлений на підвищення цифрової грамотності громадян та мешканців громади. 14  бібліотек системи входять до мережі цифрових хабів, де можна безкоштовно отримати доступ до сайту та пройти навчання з цифрової грамотності. Бібліотекарі пройшли курс «Тренінг для тренерів», отримали електронні сертифікати та надають консультації щодо цифрових послуг. Фахівці постійно навчаються та беруть участь у вебінарах.

Так, протягом  травня-липня бібліотека-філія № 2 для дітей, як партнерський хаб, пропонувала жителям мікрорайону навчання з основ цифрової грамотності (перегляд освітніх серіалів) та консультації з отримання послуг е-самоврядування. Зокрема, надавалася допомога тренера при замовленні довідки про доходи та записі в чергу вакцинації від СOVID-19. Також було забезпечено навчання  користувачів за темою  «Штучний інтелект» (освітній серіал «Для новачків»). Бібліотека-філія 5 для дорослих мали перших читачів, які скористалися послугою цифрової освіти, а саме «Оплата комунальних послуг». В центральній бібліотеці для дорослих користувачі ознайомилися з освітніми серіалами «Безпека дітей в інтернеті» та «Працевлаштування і професійний розвиток незалежно від віку».

Попереду у бібліотек системи багато завдань з означеного питання: розширення мережі хабів цифрової освіти, розвиток цифрової грамотності мешканців громади, надання доступу до електронних послуг, впровадження нових послуг, пов’язаних з цифровізацією, в практику роботи бібліотек, підвищення фахових компетентностей бібліотечних працівників у використанні сучасних інформаційних технологій та інформаційних ресурсів, підвищення престижу бібліотек у суспільстві, ролі бібліотек у соціокультурному та інформаційному просторах.

Крім того, у процесі вирішення питання щодо облаштування у бібліотеках Пунктів складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою на підставі Меморандуму про співпрацю між Національною комісією зі стандартів державної мови та  ВГО «Українська бібліотечна асоціація».

Згідно зі встановленими вимогами бібліотека повинна мати відповідні приміщення та обладнані комп’ютеризовані іспитові робочі місця з визначеним апаратним і програмним забезпеченням та доступом до інтернету,  а також бібліотекарів, готових бути інструкторами під час іспитування.