Життя у слові і слово у житті: творчість Івана Корсака

“Без знання і розуміння своєї минувшини – людство тоді немовля, народжене вчора.”

                                                                                                                           Іван Корсак

До 75-ї річниці від дня народження журналіста, прозаїка та поета Івана Корсака у Луцькій центральній бібліотеці для дорослих впродовж 13-19 вересня експонується перегляд літератури «Життя у слові і слово у житті: творчість Івана Корсака».

Іван Феодосійович Корсак (15.09.1946-7.12.2017) – видатний український письменник, журналіст, засновник першого на Волині демократичного видання «Народна трибуна» (1990-1995), шеф-редактор газети «Сім’я і Дім» (1996–2014), член редколегії газети «Літературна Україна», почесний громадянин міста Луцька.

Іван Корсак був багатогранною людиною та отримав чимало нагород та відзнак. Проте головна його робота – історичні романи. Він не просто писав про відомих людей. Він детально опрацьовував архіви, а тому вводив у тексти цитати з офіційних джерел, щоденників, спогадів, хотів відкрити Україні – невідомі імена, які були багато років під забороною. Іван Корсак – письменник, наш сучасник і земляк в останнє десятиліття ввійшов у ряд найактивніших та найпродуктивніший авторів жанру історичної романістики. Про що свідчить і кількість опублікованих творів, і численні літературно-критичні відгуки.

Особливе місце в літературному потоці посіла книга «Імена твої, Україно», у якій уперше розповідається про багатьох видатних земляків, вводяться в обіг малознані факти і постаті.

До уваги читачів великий масив книг про різні періоди в житті нашого народу, про видатних, особливих і не завжди знаних особистостей в історії: «Гетьманич Орлик», «Таємниця святого Арсенія», «Тиха правда Модеста Левицького», «Капелан армії УНР», «Отаман Чайка», «Діти Яфета», «Корона Юрія ІІ», «Секрети королівського діаманта», «Завойовник Європи» та інші.

Вдаючись до літературного прийому “воскресіння” забутих діячів, автор пропонує зануритися в реалії України різних епох – від часів життя Григора Орлика, сина легендарного Гетьмана Війська Запорозького, й аж до визвольних змагань ХХ сторіччя.

У книзі «Живий Іван Корсак. Спогади про письменника» зібрано статті й спогади про людину, журналіста, громадського діяча, знаного письменника. Своєю літературною творчістю, публіцистичною, освітньою та громадською діяльністю І.Корсак довів, що передусім був великим патріотом рідного народу, що для нього ніколи не була байдужою доля рідної мови й культури.

На вірші Івана Корсака створено 15 пісень патріотичного та соціального змісту, а деякі з них, зокрема «Волинсько-Галицьке князівство» та «Гімн Луцька», стали своєрідною візитівкою міста.