Презентація альманаху «Світязь»

3 серпня у Луцькій центральній міській бібліотеці для дорослих відбулася презентація 26-го випуску альманаху «Світязь» – друкованого видання Волинської обласної організації Національної спілки письменників України.

Із вступним словом звернулася до присутніх директор КЗ «Луцька міська централізована бібліотечна система» Марія Назаревич та відрекомендувала письменників – учасників зустрічі.

Ольга Ляснюк, голова волинського осередку НСПУ, розповіла, як нелегко цьогоріч видавався альманах, та представила його традиційні розділи.

Волинська поетеса, заслужений вчитель України Ніна Горик наголосила на важливості виходу нових книг як прояву національної сутності і необхідності дбати про це громадою. Зачитала поетичні твори, включені до альманаху.

Українська письменниця, публіцистка, заслужений журналіст України, лауреат премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки Надія Гуменюк розповіла про значення таких зустрічей для авторів, представила свою нову книгу «Та, що ламає вітер» та розповіла, які події описані в книзі й звідки вони взяті. Прочитала написані з початку війни вірші, що увійшли до поетичної збірки «Поезія без укриття».

Прозаїк Юрко Вовк (Юрій Зилюк), уривок якого із книги «Передбачення Курта Зіберта» включений у альманах, говорив про власні дослідження історичний подій та, як наслідок, розвінчання міфів історії.

Еліна Форманюк, українська журналістка та поетеса, продекламувала свої вірші.

Письменник, видавець, перекладач Микола Мартинюк зачитав низку воєнних поезій та перекладів із польської.

Запрошені на захід вокально-інструментальне тріо «Лелія» культурно-мистецького центру «Красне» виконали музичні композиції на слова Т.Шевченка.

На закінчення зустрічі присутніх запросили до індивідуального спілкування з письменниками.

Фото за посиланням: https://www.facebook.com/groups/146389400013294/permalink/627424265243136/