Музична арт-терапія в бібліотеці

Усюди в нашому повсякденному житті нас оточують різноманітні звуки. В місті – це гамір вулиці, у полі , лісі – звуки шуму вітру в листі дерев ,спів пташок, дзюрчання струмка. Але як правило це звуки приємні і красиві, які говорять нам, як вирує життя навколо нас.

Сьогодні –це інші звуки:це звуки сирен тривоги, бомбардувань, звуки пострілів за якими немає життя. Працівники бібліотеки-студії ДіМ спільно з музикантами музичної школи №2 Ганною Барчук та Оленою Синюк провели арт -терапію музикою. Але не просто музикою,а надали можливість побачили і відчути мелодійність, дзвінкість і красу звучання народного інструменту бандури.

Бібліотекар Ірина Гаджиєва розповіла невелику історію цього інструменту та його сучасне звучання на різних конкурсах і шоу-програмах. А Юлія Аркушин заінтригувала дітей музичною вікториною, в якій діти відгадували звучання різних інструментів без його бачення. Дітей на майстер – клас прийшло чимало і всі були зачаровані виконанням пісень музикантами про Волинь і піснею присвячену мамі. Прийшли цілими родинами, і серед них ті, як приїхали з Бучі, Києва , Харкова , Ірпіня і багато з них наживо вперше чули, як звучить бандура. Доповнив виступ музикантів і виступ юних учень музичної школи Ярик Синюк зі своїм не менш цікавим інструментом табурином. Ана Барчук та Олена Синюк показали дітям і дали спробувати кожному, як це грати на бандурі. Доповнив виступ і відомий книжковий блогер, читач Володимир Каліш , який сам прийшов зі своєю бандурою і подарував пісню про Україну для учасників зустрічі.

Діти є діти , а значить має бути гра. Неймовірні музичні активності організували і працівники бібліотеки і викладачі Ганна Барчук та Олена Синюк для присутніх дітей. На закінчення зустрічі діти отримали смачне печиво, які передали нам наші друзі з Польщі для дітей міста Луцька.

Ще до початку зустрічі в місті прозвучав сигнал тривоги, але на сам початок, коли зазвучала струни бандури тривога закінчилась .

Музика зупинила ракети , музика дарує мир!