День Незалежності у бібліотеках громади

З нагоди Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України в бібліотеках Луцької територіальної громади проведено культурно-мистецькі заходи.

Зокрема, в рамках мистецького проєкту «Ми з України» у бібліотеці-студії ДіМ відбулася авторська виставка творчих робіт майстра з вишивки Олександра Шума «Вишита молитва духу». На виставку автор представив лише 30 робіт із свого фонду, який складає сьогодні 75 вишитих ікон та картин. На зустріч завітали творчі друзі митця – дитяча письменниця Наталія Бугай та Галина Марчук – науковиця, колекціонерка дзвонів, ініціаторка фестивалю дзвонового мистецтва, яка в свій час організовувала Олександру чимало мандрівних виставок Україною з його роботами.

На території бібліотеки-філії с. Дачне влаштували благодійний ярмарок, участь у якому взяли бібліотекарі Луцької громади, відвідувачі бібліотек, мешканці та гості села. На ярмарку були представлені вироби ручної роботи, домашня випічка, квіти, вазони, сувеніри та інші цікаві речі. Діяли локації з різними майстер-класами: розпис печива, глиняна ліпнина, виготовлення виробів з довгих кульок, виготовлення янгола-охоронця, заплітання волосся. Також присутні мали можливість взяти участь у патріотичному караоке, зробити світлину біля фотозони та виставки вишиваних робіт, посмакувати кулішем. Зібрані кошти були передані у волонтерський штаб «Ангар».

Літературні поетичні читання «Всім серцем любіть Україну свою» приурочили до Дня Незалежності України працівники та відвідувачі бібліотеки-філії № 3 для дорослих. На заході звучали як власні поезії у авторському виконанні Наталії Мороз та Галини Степаненко, так і поезії відомих авторів – Дмитра Павличка, Дмитра Білоуса, Володимира Сосюри, Василя Гея, Любові Мілевич, Сіми Кордунової, Надії Красоткіної та ін. Про тернистий шлях становлення української державності присутні дізналися з відповідного відеофільму. У рамках заходу відбулася також презентація виставки книг «Свята земля серпанку і калини», в якій взяла участь головний спеціаліст архівного відділу Луцької міської ради Наталя Лесик.

Бібліотека-філія № 5 для дорослих запросила своїх читачів на патріотичну годину «Я живу тобою, Україно!», де звучали вірші та пісні волинських авторів Марії Пишук, Наталії Бугай, Галини Бондар та Наталії Мороз. Пісню «Ой, у лузі червона калина» заспівала Софія Лобурченко. Марія Багнюк представила колекцію української вишивки із символами України, де велику цінність має родинний рушник, вишитий у 1942 році.

У бібліотеці-філії смт Рокині відбулися заходи в рамках проєкту «Мандруй Україною», приуроченому до Дня Незалежності України. Зокрема, відбулася зустріч «Географія нашої держави», де присутні переглянули відеоролик про географічне розташування країни на карті світу, ландшафт та краєвиди нашої мальовничої держави, розмовляли про межі та цілісність України, за яку стоять на варті наші воїни ЗСУ. На наступній зустрічі учасники переглянули відеосюжети про рослини нашого краю, тваринний світ і про усе живе, що нас оточує. Також усі охочі мали змогу виготовити фоторамку з природних матеріалів.

Луцька центральна бібліотека для дорослих організувала для своїх користувачів історичний колаж «Моя держава». На експозиції представлена література про Україну, її народ та його героїчний шлях до здобуття самостійності, ключові події нашої історії, легендарних особистостей та видатних українців нашого минулого, які стали гордістю України.

Напередодні Дня Державного Прапора та 31-ї річниці Незалежності України бібліотека-філія № 2 для дітей спільно з читачами підготували музично-патріотичну читанку «Україна – це Я!» (https://bit.ly/3wodXOt).

Зустріч-бесіда «Як виборювалась незалежність України» відбулася у бібліотеці-філії № 6 для дорослих, на якій присутні мали нагоду обговорити головні аспекти боротьби за незалежність.

Луцька центральна бібліотека для дітей підготувала відеоекскурсію «Неочевидні прояви незалежності», де зауважила непомітні щоденні прояви індивідуальної незалежності українців (https://bit.ly/3ADVz6E).

Патріотичний флешмоб «З Україною у серці!» відбувся у бібліотеці-філії № 2 для дітей.

У бібліотеці-філії с. Княгининок пройшов майстер-клас із виготовлення патріотичних браслетів, на якому діти ініціювали передачу своїх виробів воїнам-захисникам, аби вони слугували для них оберегом.

До Дня Українського Прапора і Дня Незалежності України у бібліотеці-філії с. Прилуцьке оформлена книжкова виставка «України серця стук», де представлені книги про українські державні та народні символи, розвиток української історії і культури, боротьбу нашого народу за незалежність і свободу. Також для користувачів була підготовлена патріотична вікторина «Чи знаєш ти символи України?». Бібліотека-філія № 3 для дітей презентувала виставку літератури про історію України «Незалежній державі – цвісти й процвітати» та провела майстерку із виготовлення патріотичного серця. Також організовані книжкові виставки: «Обличчя Незалежності. Люди, які творять історію» (бібліотека-філія № 10 для дорослих), «Держава Україна» (бібліотека-філія с. Дачне), «Моя Україна» (бібліотека-філія с. Кульчин). Книжково-ілюстративну виставку, перегляд літератури і фотозону підготували у бібліотеці-філії с. Княгининок.