Віртуальна виставка «Василь Симоненко – світлий талант, трагічна доля»
З нагоди 90-річчя з дня народження українського поета і журналіста Василя Симоненка (1935-1963) у Публічній бібліотеці міста Луцька підготували віртуальну виставку «Василь Симоненко – світлий талант, трагічна доля». У виставці представлені найвідоміші книги із фондів книгозбірні, а для пошуку інших видань автора радимо скористатися електронним каталогом бібліотек громади: http://134.249.159.244:8080/volmcbs/DocumentSearchForm.
З отриманням Україною незалежності творчий здобуток Василя Симоненка читачі і літературознавці оцінили по-новому. Мірою краси поета стала міра життєвої правди і свободи. Його твори побачили світ, їх читали й читають, на них виховуються покоління громадян України.
Один із найвідоміших віршів Василя Симоненка – «Лебеді материнства» – присвячений синові, покладений на музику А. Пашкевичем та став популярною піснею й водночас заповітом власному народу: «Можна все на світі вибирати, сину. Вибрати не можна тільки Батьківщину». Саме ці слова викарбувані на пам’ятникові В. Симоненка у Черкасах, на місці його вічного спочинку.
У 1995 році письменнику посмертно присуджено Державну премію України імені Тараса Шевченка за збірки поезій та прози «Лебеді материнства», «У твоєму імені живу», «Народ мій завжди буде». Твори Василя Симоненка дістали всенародне визнання. Василь Симоненко залишився у пам’яті вдячних українців вірним сином своєї землі.
І летять до нас через роки та десятиріччя його «лебеді материнства», несучи на своїх крилах «материнську добру ласку», зачаровуючи казками з «сивими очима»…