Віртуальна виставка «Голос незнищенного світла» (до 75-річчя з дня народження Надії Гуменюк)
Публічна бібліотека міста Луцька запрошує переглянути віртуальну виставку «Голос незнищенного світла», присвячену 75-річчю з дня народження Надії Гуменюк – української поетеси, прозаїкині, публіцистки.
Надія Павлівна з`явилась в українській літературі на початку дев`яностих саме з римами. Мова про збірки поезій «Каріатиди» (1994) «Однокрил» (2000), «Тайнопис тиші» (2005) і «Голос папороті» (2009).
Згодом дебютувала як дитяча письменниця («Чапики-Чалапики» (1990), «Веселка для Веселика» (2001), «Де гуляє крокотам» (2003), «Казка про козака Ярка і Яринку-Живинку» (2004). Її дитячі книжки, без сумніву, хочеться затримати в долонях, незважаючи на вік, високо поціновані громадськістю. Так, нижка «Веселка для Веселика» була представлена на книжковій виставці у Національній спілці письменників України як одне з найкращих видань для дітей (Київ, 2001), історія «Де гуляє крокотам» отримала диплом в номінації «Література для дітей» на Першому книжковому форумі в Тернополі (2003).
Дипломант Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» (2011, за роман «Янгол у сірому»), володар спеціальної премії Міжнародного конкурсу «Коронація слова» (2013, за роман-фентезі для дітей «Роденія, або Подорож за веселку»), лауреат конкурсу «Коронація слова» (2014, за роман «Енна»), I премія конкурсу «Коронація слова» (2015, за роман «Вересові меди»), 2-а премія «Гранд-Коронація» Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» (2021, за роман «Та, що ламає вітер») та інших престижних нагород.
Її мову справедливо називають легкою, доступною та поетичною, «поза літературною штучності у слові й образі», стиль – поєднанням життєвого досвіду, таланту й літературної традиції. Її поезії порівнюють з класикою, що надихає образністю, а кожну книгу вважають явищем.
Всі її поетичні та прозові твори, як для дорослих, так і для дітлахів, немов зігріті зсередини теплом української землі. Її цікаво не лише читати, а й слухати, бо вона настільки захоплена своєю справою та долями тих, про кого пише, що хочеться зануритись в цей світ та історичну правду.