Загальносистемні заходи

У бібліотеках громади відбулися заходи з нагоди Національного тижня читання поезії

          Бібліотеки-філії КЗ «Публічна бібліотека Луцької міської територіальної громади» долучилися до Національного тижня читання поезії, що проходив в Україні та за її межами впродовж 17-23 березня. Впродовж тижня у книгозбірнях не лише організовували літературні зустрічі та поетичні вечори, але й створювали платформи для обговорення та осмислення ролі поезії в культурному житті. Проведено низку заходів, спрямованих на популяризацію української поезії серед широкого кола читачів.

          Головною подією Національного тижня читання поезії у Луцьку став Форум української поезії за участі членів ВОО Національної спілки письменників України: Ольги Ляснюк, Надії Гуменюк, Миколи Мартинюка, Олени Харитонюк, Наталії Шульської, Володимира Місюри, Софії Стасюк, Віктора Яручика, Тараса Юхимчука. Цей захід зібрав поетів, письменників, шанувальників поезії, та став важливим культурним майданчиком, на якому обговорили актуальні питання сучасної української поезії, її роль у формуванні національної ідентичності, вплив на розвиток літературних традицій.

          У бібліотеках також відбулися літературні зустрічі: «З піснею і словом я іду у світ» з поетесою Галиною Терлецькою (бібліотека-філія № 17 с. Княгининок), «Поезія – це музика душі» з поетесою Ларисою Ковальчук (бібліотека-філія № 7), з поетесою Анастасією Веснянкою (бібліотека-філія № 8), «Осягнення довколишнього світу» з поетесою Катериною Цигульовою (бібліотека-філія № 22 с. Прилуцьке), година поетичного настрою «Поезія – це скарб усіх віків, це діамант величиною в слово!» (бібліотека-філія № 3).

          Флешмоб «#тиждень поезії Ліни Костенко» у Публічній бібліотеці міста Луцька та літературний фуршет «І день, і ніч, і мить, і вічність..» у бібліотеці-філії № 5 пройшли до 95-річчя з дня народження Ліни Костенко.

          На поетично-мистецьку вітальню «Із любов’ю до рідного слова», проведену спільно із ГО «Союз Українок», запросила бібліотека-філія № 10, на літературну годину «Поезія – це скарб усіх віків» – бібліотека-філія № 11, на годину поезії «Поетична мелодія душі» – бібліотека-філія № 18 с. Кульчин. У поетичних кав’ярнях «Поезія – це безсмертний дотик до душі» та «Магія слова» збиралися користувачі бібліотеки-філії № 9, бібліотеки-філії № 13 с. Дачне.

          Організовано поетичні авторські відеочитання «Сила слова» (бібліотека-філія № 4), поетичні читання «Українська поезія: неповторність у кожному слові» (бібліотека-філія № 20 с. Одеради) та «Поезія війни» (бібліотека-філія № 14 с. Жидичин), модну читанку «Нехай проростуть у вірші слова» (бібліотека-філія № 2).