Про нас

Комунальний заклад
“Публічна бібліотека Луцької міської територіальної громади”

Комунальний заклад «Публічна бібліотека Луцької міської територіальної громади» як інформаційна, просвітницька та культурна структура, створена на базі міських публічних бібліотек в 1978 році. З січня 2010 року – комунальний заклад міста.

В 2019-2020 роках, у зв’язку з розширенням територіальних меж Луцької міської територіальної громади, приєднано 12 сільських бібліотек-філій та одну бібліотеку селища міського типу. Станом на 01.01.2024 року у структурі закладу функціонує 25 бібліотек.

Бібліотечний фонд системи станом на 01 січня 2024 року нараховує 365 175 примірників, з яких 291 998 – книги, 72 872 – періодичні видання. Структурні підрозділи обслуговують понад 43 тисячі мешканців міської територіальної громади.

Більшість бібліотек закладу успішно працюють у автоматизованій програмі «УФД/Бібліотека. Версія 3» зі створення єдиної бази бібліотечних ресурсів. До послуг користувачів – зведений електронний каталог, у якому зручно здійснювати пошук книг чи статей на сайті.

Найбільшою популярністю серед містян та гостей громади користуються бібліотеки, трансформовані у сучасні, як-от «Бібліотека-студія ДіМ» на базі бібліотеки-філії № 1, простір сімейного дозвілля у бібліотеці-філії № 2, коворкінг-центр «Book-центр» у бібліотеці-філії № 6.

Окрім традиційного обслуговування книгами та періодикою бібліотеки-філії пропонують користувачам доступ до інтернету, комфортні умови для навчання, роботи чи дозвілля.

14 бібліотек-філій входять у мережу хабів цифрової освіти. Кваліфіковані тренери проводять індивідуальні та групові заняття із користувачами різного віку. У бібліотеці-філії № 1 продовжує роботу школа цифрової грамотності «БЕЗМЕЖ», метою занять якої є покращення цифрових навичок у мешканців громади. У Публічній бібліотеці м. Луцька діє проєкт «Ваша цифрова бібліотека», під час занять якого надається кваліфікована допомога та індивідуальні консультації з питань цифрової грамотності.

Бібліотеки-філії успішно співпрацюють з культурно-мистецькими, освітніми закладами, громадськими організаціями. Проводять спільні заходи, в т. ч. на загальноміському рівні. Також у співпраці на базі книгозбірень реалізовано грантові проєкти:

          – «Права жінок з інвалідністю в умовах децентралізації», який реалізовувала ГС «ВГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» в рамках проєкту ООН Жінки «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в реформі децентралізації в Україні» за підтримки уряду Канади;

          – «ВільноХаб» програми «Мріємо та діємо», що впроваджувалася в Україні Радою наукових досліджень та обмінів (IREX) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України;

          – «СпівДія заради дітей» від команди благодійного фонду «СпівДія» за підтримки Дитячого фонду ООН (UNICEF Ukraine) та Міністерства молоді та спорту України;

          – «Культура має значення» у співпраці з ВОГО «Перспективи Волині» та департаменту культури Луцької міської ради за фінансової підтримки House of Europe та Європейського Союзу;

          – «ЯК ВДОМА: створення креативного простору для внутрішньо переміщених осіб на базі бібліотек Луцької МТГ» у партнерстві з ВОГО «Перспективи Волині» та департаментом культури Луцької міської ради в межах програми «Єднання заради дії», що втілюється Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX в Україні) за підтримки Державного департаменту США;

          – «Бібліотека для всіх» у партнерстві з ВОГО «Перспективи Волині» та департаментом культури Луцької міської ради в межах грантової програми ПРООН «Партнерство заради відновлення».

Робота з цього напрямку продовжується.

Користуються популярністю щорічні бібліотечні проєкти та програми: «Бібліотека – територія дитинства», «Літературні відкриття», «Мій маленький театр» тощо.

Клуби та об’єднання за інтересами – одна із найбільш вдалих форм диференційованої роботи з користувачами. У бібліотеках закладу постійно діє 27 клубів за інтересами для користувачів різного віку, у т. ч. гуртки ляльки і книги.

 У бібліотеках постійно діють акції дарування книг: «Книга – найкращий подарунок», «Подаруй бібліотеці сучасну книгу» тощо.

Директор – Марія Ростиславівна Назаревич
тел.:   (0332) 253 647
e-mail: cbsnazarevich@gmail.com