Проєктна діяльність

Завершилася реалізація грантового проєкту «ЯК ВДОМА: створення креативного простору для внутрішньо переміщених осіб на базі бібліотек Луцької МТГ»

Впродовж жовтня 2023 року до квітня 2024 року відбувалася реалізація грантового проєкту «ЯК ВДОМА: створення креативного простору для внутрішньо переміщених осіб на базі бібліотек Луцької МТГ» в межах програми «Єднання заради дії», що втілюється Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX в Україні) за підтримки Державного департаменту США, про що була укладена партнерська угода між Волинською обласною громадською організацією «Перспективи Волині», департаментом культури Луцької міської ради та комунальним закладом «Луцька міська централізована бібліотечна система». Проведено 29 різноманітних заходів на підтримку внутрішньо переміщених осіб, адаптацію їх у життя громади, а саме: ресурсні зустрічі з психологом, тренінги з ораторського мистецтва, майстер-класи, кінопокази, вистави, настільні ігри.

Так, відбулося шість ресурсних зустрічей групи взаємодопомоги та взаємопідтримки, які проводила психологиня Світлана Сасюк: «Емоції під час війни та ресурсний стан» (центральна бібліотека для дорослих), «Ефективна стабілізація емоційного стану в умовах сьогодення» (бібліотека-філія № 6 для дорослих), «Плекання резильєнтності. Як залишатися стійкими в моменти виснаження?» (бібліотека-філія № 10 для дорослих), «Мистецтво ефективного вирішення задач та подолання життєвих викликів» (бібліотека-філія № 4 для дорослих), «Розвиток емоційної стійкості або як зберегти життєвий баланс» (центральна бібліотека для дорослих), «Перезавантаження 2.0. Відновлення та збереження психологічного ресурсу в умовах тривалого стресу» (бібліотека-філія № 10 для дорослих).

          Проведено шість тренінгів з ораторського мистецтва від тренерів Вадима Хаїнського та Алли Скрипічук: «Діяти словом» (бібліотека-філія № 10 для дорослих), «Виступ на публіку» (бібліотека-філія № 4 для дорослих), «Ораторські техніки» (бібліотека-філія № 5 для дорослих), «Спонтанність – це ресурс» (бібліотека-філія № 7 для дорослих), «Акторська майстерність» (центральна бібліотека для дорослих), «Творча свобода» (бібліотека-філія № 6 для дорослих).

          Пройшли різноманітні арттерапевтичні майстер-класи: «Лялька-мотанка – прадавній оберіг» від майстрині Наталії Бугай (бібліотека № 5 для дорослих), «Інтуїтивне малювання» (бібліотека-філія № 7 для дорослих), «Мистецтво витинанки» (бібліотека-філія № 10 для дорослих) та «Українська витинанка» (бібліотека-філія с. Прилуцьке) від майстрині Олесі Іщук, майстер-клас з гончарства (бібліотека-філія № 10 для дорослих).

          Поціновувачів фільмів запросили на кінопокази, де переглянули документальний фільм із циклу «Таємниці великих українців» (бібліотека-філія № 9 для дорослих), документальний фільм «Хроніка Української повстанської армії 1942-1954» (бібліотека-філія № 6 для дорослих), український історичний фільм «Довбуш» (бібліотека-філія № 4 для дорослих).

          Також в межах реалізації проєкту вихованці зразкової театральної студії «Бешкетники» Палацу культури міста Луцька показали виставу-роздум «Я ще людина» за поемою Григорія Чубая «Вертеп» (бібліотека-філія № 10 для дорослих), виставу «Кобиляча голова» за мотивами українських народних казок (центральна бібліотека для дітей), виставу-феєрію «Таємниця місячного сяйва» за казкою Бориса Грінченка «На русалчин Великдень» (центральна бібліотека для дорослих), поетичну замальовку «ЩеМить» за віршами, написаними під час війни (бібліотеці-філії № 10 для дорослих).

          Організовано заходи за настільними патріотичними іграми: «Шевченко питає» (бібліотека-філія № 3 для дорослих), «Хронологія» (бібліотека-філія № 11 для дорослих), «Вікторина Україна» (бібліотека-філія с. Княгининок), «Відбудуй Україну» (бібліотека-філія с. Рокині), «Галопом по Україні» (центральна бібліотека для дітей).