Літо розпочинається з книги: стартувала програма «Бібліотека – територія дитинства 2026
02 червня на базі бібліотеки-філії №1 (пр-т Президента Грушевського, 1) стартувала щорічна цільова програма «Бібліотека – територія дитинства», що включає популяризацію дитячого читання. Традиційно захід проводиться в межах проєкту «Творче літо» департаменту культури Луцької міської ради.
Для учасників заходу, гостей, дітей та батьків бібліотекарі підготували пізнавально-розважальну програму «Яскрава країна дитинства». Позитивному настрою сприяв виступ вокальної студії «Musli».
Після урочистостей діти брали участь в настільних та спортивних іграх, в межах бібліотечної майстерні створювали спільний плакат «Територія творчості» та отримали задоволення від участі в аквагримі та прикрашали себе дитячими тату.
На завершення заходу діти отримали солодкі частування від спонсора свята – мережі магазинів «Акцент», а всі учасники долучилися до спільного фото на згадку.
Програма «Бібліотека – територія дитинства» особливо популярна у юних читачів та триватиме впродовж літніх канікул у всіх бібліотеках Луцької міської територіальної громади. Передбачена змістовна, дієва, адресна робота бібліотек з організації дозвілля користувачів – дітей. В межах програми: знайомство з новинками літератури, літературно-розважальні конкурси, вікторини, різноманітні імпровізовані мандрівки, екскурсії до книжкового всесвіту. На дітей щодня чекатимуть бібліотечні вікенди, ігротеки, творчі години та майстерки, інтерактивні заходи. Відбуватимуться покази вистав лялькових гуртків.
Залученню до читання сприятиме відкриття ігрових куточків, літніх читальних залів та кінозалів на прилеглих територіях при міських та сільських бібліотеках для спільного їх відвідування батьками та дітьми.
Будуть створені всі умови, щоб бібліотека стала безпечним простором для спілкування та активного дозвілля. Тут кожна книга відкриває двері у світ пригод, знань і фантазії. У бібліотеці діти не лише читають, а й спілкуються, навчаються, творять і відкривають для себе нові захоплення. Це особливий простір, де народжується любов до книги, зміцнюється дружба та розквітають дитячі таланти. Саме тут дитинство наповнюється яскравими враженнями, теплом і радістю пізнання.
Ініціатори програми: Департамент культури Луцької міської ради, Комунальний заклад «Публічна бібліотека Луцької міської територіальної громади».
Кожен зможе знайти свою територію у бібліотеці. Проведіть це літо яскраво, корисно та з книжкою! Запрошуємо усіх бажаючих!











